Podkarpacki Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

Obraz
news

27.06.2024

Odsłon: 240

Admin PZK

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W KOSZYKÓWCE 3X3 MĘŻCZYZN 24-26.06.2024 KRAŚNIK

W dniach 24-26.06.2024 r. w Kraśniku odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w koszykówce 3x3 chłopców w której udział wzięła reprezentacja Podkarpacia.

W rywalizacji tej brały udział kadry poszczególnych okręgów, które zostały podzielone na cztery grupy:

Grupa ,,A,,
Dolnośląskie – Lubuskie 21 : 14
Pomorskie – Zachodniopomorskie 20 : 0
Pomorskie – Lubuskie 18 : 8
Dolnośląskie – Zachodniopomorskie 20 : 0
Lubuskie – Zachodniopomorskie 20 : 0
Dolnośląskie – Pomorskie 21 : 18
1 Dolnośląskie 6 pkt –
2 Pomorskie 5 pkt. –
3 Lubuskie 4 pkt. –
4 Zachodniopomorskie ( nie przyjechali)
Grupa ,,B,,
Mazowieckie – Świętokrzyskie 21 : 7 ( min 7.12)
Warmińsko-mazurskie – Lubelskie 4 : 18
Świętokrzyskie – Lubelskie 7 : 21
Mazowieckie – Warmińsko-Mazurskie 21 :4
Warmińsko-mazurskie – Świętokrzyskie 21 : 5
Lubelskie – Mazowieckie 15 : 19
1 Mazowieckie 6 pkt. –
2 Lubelskie 5 pkt. –
3 Warmińsko-mazurskie 4 pkt. –
4 Świętokrzyskie 3 pkt. –
Grupa ,,C,,
Kujawsko-pomorskie – Podlaskie 10 : 21
Śląskie – Małopolski 19 : 7
Podlaskie – Małopolskie 21 : 14
Kujawsko-Pomorskie – Śląskie 14 : 15
Śląskie – Podlaskie 7 : 20
Małopolskie – Kujawsko-Pomorskie 21 : 17
1 Podlaskie 6 pkt. –
2 Śląskie 5 pkt. –
3 Małopolski 4 pkt. –
4 Kujawsko-pomorskie 3 pkt. –
Grupa ,,D,,
Wielkopolskie – Opolskie 21 : 14
Łódzkie – Podkarpackie 14 : 8
Opolskie – Podkarpackie 11 : 16
Wielkopolskie – Łódzkie 12 : 21
Łódzkie – Opolskie 21 : 10
Podkarpackie – Wielkopolskie 13 : 6
1 Łódzkie 6 pkt. –
2 Podkarpackie 5 pkt. –
3 Wielkopolskie 4 pkt. –
4 Opolskie 3 pkt. –

Zespoły, które zajęły 2 i 3 miejsce w swojej grupie grały  Play Off ćwierćfinał
Śląskie – Warmińsko-mazurskie 21 : 19
Lubelskie – Małopolskie 17 : 13
Pomorskie – Wielkopolskie 21 : 13
Podkarpackie – Lubuskie 12 : 19

Zespoły, które zajęły 4 miejsca w grupie grały o miejsca 13 - 15
Zachodnio-Pomorskie -Kujawsko-Pomorskie 0 : 20
Świętokrzyskie – Opolskie 7 : 21
i o miejsce 13:
Opolskie – Kujawsko-Pomorskie 14 : 20

Zespoły, które przegrały w Ply Off cwierćfinałach grały o miejsca 9 - 12
Lubuskie – Pomorskie 12 : 18
Śląskie – Lubelskie 14 : 18
Warmińsko-mazurskie – Małopolskie 12 : 22
Podkarpackie – Wielkopolskie 13 : 14
i o miejsce:
11 -  Podkarpackie – Warmińsko-Mazurskie 21 : 9
9 - Małopolskie – Wielkopolskie 13 : 16

Pierwsze zespoły z poszczególnych grup oraz wygrani z ćwierćfinałów Play Off  grały ćwierćfinały 1-8

Dolnośląskie – Śląskie 21 : 10
Łódzkie – Lubelskie 12 : 11
Podlaskie – Pomorskie 15 : 11
Mazowieckie – Lubuskie 13 : 12

Nastęnie półfinały:

Półfinał: Mazowieckie – Podlaskie 12 : 6
Półfinał: Łódzkie – Dolnośląskie 16 : 19

oraz mecze o
7 miejsce: Lubuskie – Śląskie 18 : 21
5 miejsce: Pomorskie – Lubelskie 21 : 19
3 miejsce: Łódzkie – Podlaskie 17 : 15
1 miejsce: Mazowieckie – Dolnośląskie 16 : 18

Klasyfikacja końcowa OOM
1 Dolnośląskie
2 Mazowieckie
3 Łódzkie
4 Podlaskie
5 Pomorskie
6 Lubelskie
7 Śląskie
8 Lubuskie
9 Wielkopolskie
10 Małopolskie
11 Podkarpackie
12 Warmińsko-Mazurskie
13 Kujawsko–Pomorskie
14 Opolskie
15 Świętokrzyskie
Zespół Zachodniopomorskie - nie przyjechał

KADRA PODKARPACIA
Aleksander Bartkowiak – AZS Politechnika Rzeszów
Oskar Kubiak – AZS Politechnika Rzeszów
Bartek Malecki – Stal Stalowa Wola
Kacper Seroka – Sokół Łańcut



 

Partnerzy

Polski Związek Koszykówki LZKosz lotto

Sponsor główny

Darczyńcy

ERU MANAGEMENT SERVICES LLC

Sponsorzy

Podkarpackie Przemyśl
Obraz